Ścieżka

Podróże. Pozwalają nie tylko poznawać świat ale i siebie. Złapać dystans nie tylko w wymiarze odległości ale przede wszystkim określić co tak naprawdę jest ważne tu i teraz. Do czego chcę wracać a co chcę pożegnać. Czasami z bólem serca ale to lepszy wybór niż dalej łudzić się, że coś wyjdzie choć wszelkie znaki na ziemi i niebie temu przeczą. Wracam. Zmieniona. Czas nad Morzem Czarnym uspokoił zmysły. Pozwolił dostrzec, że tak naprawdę nic nie ma tam, gdzie wędrują moje myśli i marzenia. Nic tam nie ma. Zwłaszcza wzajemności. Zainteresowania. Dlatego moje poczucie braku jest tak duże. Muszę sobie poradzić z tym inaczej. Bez złudzeń. Mam nadzieję, że już wiem jak. Afirmacja na dziś, wylosowana dla mnie przez Karolinę @codziennie.wdzieczna „Staję się coraz bardziej świadoma pragnień mojego serca” jest w tym momencie bardzo w punkt. Jestem wdzięczna za doświadczenia- one nauczyły mnie komu otwieram serce a przed kim muszę je zamknąć, choć boli i bardzo nie chcę ale będzie to lepsze dla mnie. Życie złudzeniami nie jest prawdziwe a ja chcę żyć i czuć naprawdę. Otwierać się na nowe możliwości i doznawać tych wrażeń, po które sięgam. Już nie chcę tylko prosić i czekać. Ruszam więc może w przeciwnym kierunku ale ten, którym szłam do tej pory okazał się zimnym, ślepym zaułkiem. Wiem, co mnie przepełnia i jak wiele mam. Czas odnaleźć tych, którzy przyjmą to ode mnie z radością. Bez obracania w dłoniach z podejrzliwym „czy mi się to opłaca”. Nie jestem monetą, by cieszył mnie ten wymiar. Nie jestem też grą, w którą można „pograć” przez chwilę zapominając, że jeśli padnie w pokerze „sprawdzam” trzeba odkryć i swoje karty. Mam w sobie tyle siły ile potrzebuję, by po raz kolejny podnieść się i ruszyć do przodu. Przestać czekać na ciepło, którego nie ma tylko iść tam, gdzie czeka na mnie. Zawsze czekało. Musiałam tylko odnaleźć ścieżkę.

4 Comments

 1. Hmmm

  niedz., 14 lis 2021, 12:55 użytkownik Napisane- Live napisał:

  > Ania posted: ” Podróże. Pozwalają nie tylko poznawać świat ale i siebie. > Złapać dystans nie tylko w wymiarze odległości ale przede wszystkim > określić co tak naprawdę jest ważne tu i teraz. Do czego chcę wracać a co > chcę pożegnać. Czasami z bólem serca ale to lepszy wyb” >

  Polubienie

  1. Morał? Nie łudzić się, że wystarczy poczekać cierpliwie a stanie się to o czym marzymy. Jeśli czegoś nie ma to nie ma. Nie można marnować czasu na mrzonki. Trzeba zmienić kurs, który okazał się nie taki, jak zakładaliśmy. Jeśli schemat się powtarza- zmień coś, by nie mógł. Wtedy tylko możliwa jest zmiana na lepsze.

   Polubione przez 1 osoba

   1. No i chyba w tych kilku zdaniach dobrze to ujęłaś. Bo ani czekanie ani działanie a ni zmiany kursu nie muszą nas prowadzić na taka drogę jaką byśmy chcieli.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s