Malta 2021/część 1

Malta. Lubię, kiedy miejsca mnie do siebie wołają. A Malta wołała głośno. Po raz kolejny. Przelot w obie strony 1160 z ubezpieczeniem. 6 noclegów 1300 ze śniadaniami. Pobyt od poniedziałku ok. 10.30 do soboty ok 14.00
Warto kupić kartę przejazdów autobusowych- tygodniową – koszt 21 euro. Malta jest świetnie skomunikowana i poruszanie się po niej w taki sposób jest przyjemnością. Google mapy mają aktualne godziny odjazdów, łącznie z opóźnieniami. Czasami przystanki po przeciwległych stronach ulicy (ruch lewostronny 😁 na początku trzeba się przyzwyczaić, że autobus przyjeżdża z prawej strony) Wynika to z pętli, którą często jeżdżą autobusy- wracają po drugiej stronie ulicy i jadą w oczekiwanym kierunku.
Malta jest niewielką wyspą ale pełną uroku małych zatoczek wypełnionych łódkami. Na kamienistym brzegu często są zejścia- schodki do wody. Można pływać w cudownie przyjemnej wodzie.
Tym razem pobyt był w miejscowości Marsascala. W sumie „wszędzie blisko” Piękny widok z balkonu, kawałek do podziwiania wschodów słońca- sporo po 6 rano, więc nie taki już blady świt. Bezpośrednie połączenia z Valettą- stolicą. Piękne miejsce.


Kolejne miejsce to Mellileha plaża, bo miała być wioska, gdzie nagrywany był musical Popeye ale wyprzedały się bilety. Nie ma tego złego, bo za to trafił się widok zachodu słońca chyba najpiękniejszy na wyjeździe. Jak myślicie?


Powrót przez Żabbar. Czy to nie cudowna nazwa? Jeszcze dziś uśmiecham się do tego spontanicznego przystanku. Żabbar ma piękny Kościół Matki Bożej Łaskawej i tradycyjne galeryjki poprzyklejane do ścian budynków. Nie jest zdeptany przez turystów i wart bliższego poznania.


Kolejny dzień i Marsaxlokk. Z charakterystycznymi kolorowymi łódkami. Dla bardziej wrażliwych- tak zapach łodzi i sieci obecny. Mnie to nie przeraża. Trochę rozpraszał nastrój plac budowy ale cóż i tak jest to wyjątkowe miejsce. Luzzu czyli żółto czerwono niebieskie, czasami i zielone łódeczki- symbole Malty są właśnie stąd. Siedzieć i chłonąć spokój piaskowca i kolory morza… Idealne połączenie. Jest w tym widoku coś kojącego.

5 Comments

    1. Dalsza część Malty wieczorem- póóóźno 😁 Dziś Katowice, Zabrze i Bielsko-Biała, więc mało czasu 😁 Będzie jeszcze Valetta i Mdina- miasto ciszy.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s