Morze…

Biała flaga… Morze się poddało i czeka z otwartymi ramionami… Zapach rozgrzanej słońcem skóry i kremu do opalania. Zapach wakacji z dzieciństwa. Morze było zdecydowanie bliżej niż góry. Więc było często i do woli.
Dziś beztroska sięgnęła zenitu. Morze wzburzone, z falami, których grzbietów nie można dosięgnąć nawet końcami palców otulają, biorą w objęcia by chwilę trzymać w uścisku unieść w górę… Trwać i opuścić… Tęskniąc czekam na kolejną. Wzburzoną, gwałtowną jakby wylewała całą złość z uwięzienia, jakby wyrywała się z miejsca, w którym wzięła początek, by pożyć własnym życiem. By pożyć wolna. A ja naprzeciw niej czekam z radością. I poddaję się temu co przynosi. Wezmę wszystko co chce mi dać- łagodność i wzburzenie, siłę i delikatność. Unoszę się na tych morskich emocjach, które są mi tak bliskie. Takie „moje”. Tak ich dużo- różnych. I tak mogą wybrzmieć- wzrosnąć trwać i ucichnąć. Kolejne fale łagodnie unoszą jakby bawiły się swoją siłą. Dumnie wynoszą w górę jak królową by z szacunkiem opuścić w dół i odpłynąć… I liczy się tylko to, że czuję się tak szczęśliwa. Tak beztrosko wolna. Chociaż chwilę.
Czas szaleństwa. Czerpania radości z chodzenia po mieście na boso w stroju kąpielowym? Z wiatrem we włosach i słońcem na prawie nagim ciele… Perwersja? Jeśli tak to mam zamian czerpać z niej radość do granic ludzkiej wytrzymałości. Kiedy tylko będę mogła i tak długo jak tylko się da. Morze ma jeszcze jedną cudowną właściwość- uwalnia od wszelkich kompleksów. Jakby odpływały razem z falami. Tu się nie liczy jak wyglądam. Dla mnie się nie liczy. Tu po prostu jestem. Z radością niczym nie hamowaną. Życie bez hamulców? Kusi… Tylko na dłuższą metę kto by ze mną wówczas wytrzymał? Mówić co myślę, robić to czego pragnę. Dawać i brać to na co zasługuję… Może chociaż raz. Może choć przez chwilę? Jak by to było móc wszystko- bez obaw, bez lęku?
Morze znowu woła…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s